Zbawienny wpływ kosmetyków na cerę naczynkową

pielegnacja-cery-naczynkowejProblemy skórne dotyczą wielu z nas. Każdy rodzaj cery boryka się z nieco innymi niedoskonałościami. Cera naczynkowa należy do tych wyjątkowo wrażliwych na zmiany temperatury, działanie kosmetyków czy alkoholu. Powszechnie znane „pajączki” mogą pojawić się również pod wpływem nadmiernego stresu, chorób lub mogą świadczyć o wrodzonej nadwrażliwości. Dlatego kosmetyki do cery naczynkowej powinny być dobierane indywidualnie, zgodnie z własnymi potrzebami. Tylko w ten sposób zapewnimy skuteczną ochronę naszej wyjątkowo delikatnej skórze.

 

Jak wybierać kosmetyki do cery naczynkowej?

Może się wydawać, że w dzisiejszych czasach wybór odpowiednich kosmetyków nie będzie stanowił większego problemu. W drogeriach czy aptekach półki uginają się pod ciężarem kosmetyków i preparatów leczniczych przeznaczonych do skóry tłustej, suchej, mieszanej, trądzikowej i naczynkowej. Jest to jednak pozór, który może wywołać u nas zawrót głowy. Stojąc przed półką pełną reklamowanych kosmetyków, warto zachować umiar i racjonalnie wybrać jedynie to, co korzystnie wpłynie na kondycję naszej skóry i pomoże uporać się z nawracającymi problemami. Należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych spraw. Przede wszystkim skład. W kosmetykach do cery naczynkowej powinno znaleźć się jak najmniej składników, najlepiej jeśli wśród nich będą:

  • wyciąg z kasztanowca

  • wyciąg ziarnopłonu

  • witaminy C, K, PP

  • hydrokwasy

  • rutyna

  • krzem

Najlepiej unikać kosmetyków zawierających silne substancje zapachowe i parabeny, ponieważ to właśnie one często podrażniają cerę i zatykają pory, tworząc na skórze nieoddychającą maskę. Dobrze też zrezygnować z peelingów, toników z dodatkiem alkoholu oraz maseczek rozgrzewających, ponieważ mogą one uszkadzać strukturę skóry i dodatkowo ją podrażniać. Kupując kosmetyki trzeba wiedzieć przede wszystkim jakie mają mieć przeznaczenie: czy oczyszczać skórę, pielęgnować ją czy chronić przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

pielęgnacja cery naczynkowej

Codzienne stosowanie kosmetyków do cery naczynkowej

Nie tylko cera naczynkowa wymaga profesjonalnego podejścia. Każda skóra potrzebuje składników odżywczych niezbędnych do jej prawidłowego funkcjonowania. Inny jest jednak sposób dbania o nią w przypadku przesuszania, przetłuszczania czy pękających naczynek. Sposób pielęgnacji różni się także w przypadku zmieniających się pór roku.

Kosmetyki do cery naczynkowej stosowane latem powinny być lekkie, najlepiej z filtrem UV, który ochroni twarz i ciało przed promieniami słonecznymi. Na tę cerę niekorzystnie wpływa też opalanie, przebywanie w saunie i solarium oraz gorące kąpiele.

Zimą natomiast warto wzbogacić kosmetyczkę o delikatnie natłuszczające kosmetyki, które stworzą warstwę ochronną przed wiatrem, mrozem i wilgocią. Powinny się w nich znaleźć mające korzystny wpływ – masło shea i olej z orzechów laskowych. Składniki te sprawdzą się zwłaszcza na skórze suchej, której dostarczą wielu składników o pozytywnym działaniu.

Kosmetyki używane zarówno zimą, jak i latem nie powinny być wodoodporne, ponieważ zazwyczaj wnikają one w głębokie warstwy skóry i są trudne do usunięcia delikatnym mleczkiem lub płynem micelarnym. Makijaż oraz kremy i balsamy mają jedynie dodatkowo chronić wrażliwą skórę, a nie podrażniać ją i wymuszać na jej posiadaczu długotrwałe usuwanie ich pozostałości. Jedynie w ten sposób unikniemy tzw. mechanicznych podrażnień, kolejnych zaczerwienień i nowych „pajączków”.

Może Ci się również spodoba

%d bloggers like this: