Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – druga młodość w zasięgu ręki

zabiegi z użyciem kwasu hialuronowegoW erze natłoku reklam i przekazów medialnych, każdy odbiorca dąży do osiągnięcia tego, co pokazują scenarzyści i producenci. Codziennie dostarczane są konsumentom reprezentacje piękna –  idealnego wyglądu, sposobu ubierania się, a nawet stylu życia. Wśród nich pokazywane są także możliwości, pozwalające jak najdłużej zatrzymać młody wygląd. Najczęściej są to zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Dużym zainteresowaniem cieszy się między innymi wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Jest to nieinwazyjny i bezpieczny zabieg, który poprawia kondycję skóry i widocznie ją odmładza.

 

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym w gabinecie kosmetycznym

Wizyta w gabinecie kosmetycznym jest dla wielu kobiet jedyną okazją do wyciszenia i odpoczynku od natłoku codziennych obowiązków. To właśnie tam spełniają się ich najskrytsze marzenia o idealnym wyglądzie – od zabiegów, maseczek i peelingów twarzy, przez masaże, aż po wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Trzy pierwsze zabiegi mogą być wykonywane przez kobiety niemal w każdym wieku, poprawiają one samopoczucie i kondycję skóry. Kolejny zalicza się już do grona zabiegów medycyny estetycznej. Jest on niegroźny dla zdrowia, ponieważ wykonywany jest z użyciem kwasu, który naturalnie występuje w skórze i jest jej głównym składnikiem. Odpowiada on za utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia. Po 25. roku życia jego ilość w organizmie maleje. Wtedy też zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki i bruzdy, a skóra staje się cienka i traci swą elastyczność. Na proces starzenia się skóry ma wpływ nie tylko wiek, ale też warunki środowiskowe, takie jak stres, zła dieta, palenie tytoniu, wielogodzinne opalanie i korzystanie z solarium oraz nagły spadek wagi. Skóra niemal natychmiast odczuwa negatywny wpływ tych czynników, przez co traci swój zdrowy wygląd i natychmiastowo wymaga specjalistycznej pomocy.

 

Czym zastąpić zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym?

wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowymNie każda kobieta chce korzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Zaczynają wtedy szukać pomocy w profesjonalnych kosmetykach przeznaczonych do skóry dojrzałej. W tym miejscu warto wspomnieć, że procesu starzenia nie da się zatrzymać, ani tym bardziej zupełnie wyeliminować. Można jedynie opóźnić jego rozwój i pielęgnować twarz i ciało, aby jak najdłużej zachowały piękny i młody wygląd. Zamiast decydować się na wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, warto uzupełniać jego poziom kremami i balsamami z dodatkiem kolagenu. Ich regularne stosowanie powinno pomóc odbudować strukturę skóry i uzupełnić w niej poziom niezbędnych składników odżywczych.

W kosmetykach do cery dojrzalej zwarte są również witaminy A, C, E oraz ekstrakty z ziół (np. rumianku czy tymianku), które łagodzą podrażnienia i wnikają w głębokie warstwy skóry, skutecznie ją pielęgnując. Preparaty te są polecane osobom z suchą skórą, ponieważ wiążą cząsteczki wody, przez co nie traci ona tego niezwykle cennego składnika. Taka domowa kuracja regeneracyjna nie przynosi rezultatów po dwóch czy trzech dniach. Efekty widoczne są dopiero po kilku tygodniach regularnego stosowania odpowiednio dobranych kosmetyków. Jest to jednak sposób dostępny dla większej grupy kobiet, które chcą jak najdłużej czuć się piękne i młode.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: