Witamina C w kosmetyce – sposób na piękną i zdrową skórę

witamina-c-a-urodaW nowoczesnych kosmetykach znajduje się wiele drogocennych witamin i minerałów. Ich działanie korzystnie wpływa nie tylko na zdrowie, ale także na urodę. Witaminy są bowiem niezbędne do przeprowadzenia wielu procesów metabolicznych oraz do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oprócz tego mają duże znaczenie dla naszego wyglądu, stąd rosnąca popularność  witaminy C w kosmetyce. Ten znany wszystkim składnik leków, suplementów diety oraz produktów kosmetycznych na nowo przeżywa swoje pięć minut.

 

Zastosowanie witaminy C w kosmetyce

Niewiele osób wie, że czytanie składów kosmetyków jest równie ważne, jak w przypadku przetworzonych produktów spożywczych. Dzięki temu dowiadujemy się jakie działanie ma konkretny kosmetyk. Lista składników na opakowaniach takich preparatów jest zazwyczaj bardzo długa, ale są elementy, które warto rozpoznać w gąszczu innych substancji. W wielu produktach do pielęgnacji twarzy i ciała znajdują się znane wszystkim dodatki. I tak między innymi witamina C w kosmetyce jest stosowana już od wielu lat. Z czasem zaczęto odkrywać jej kolejne właściwości, które pomagają w walce z problemami dermatologicznymi.

Obecnie wiadomo, że składnik ten jest skuteczny w procesie zwalczania wolnych rodników, co opóźnia procesy starzenia, wzmacnia naczynia krwionośne oraz zapobiega powstawaniu przebarwień i „pajączków”. Oprócz tego odświeża i ujędrnia skórę, dlatego bardzo często dodaje się ją do domowych toników i płynów oczyszczających. Kosmetyki z dodatkiem witaminy C są polecane osobom o wrażliwej skórze. Sprawdza się ona również w kosmetykach do włosów – szampony i płukanki z jej dodatkiem delikatnie rozjaśniają kosmyki, zapobiegają ich szybkiemu przetłuszczaniu się i łagodnie pielęgnują skórę głowy. Produkt ten bardzo dobrze spisuje się jako regeneracja skóry po leczeniu kwasem retinowym lub AHA oraz przed i po zabiegach dermabrazji  laserowej, ponieważ przyspiesza procesy regeneracyjne i utrwala efekty wykonanych zabiegów.

 

Zbiór informacji o witaminie C w kosmetyce

Domowe kosmetyki cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak dlatego, że mamy pewność jakie właściwości ma konkretny produkt oraz co wchodzi w jego skład. Koncerny kosmetyczne nie pozostają jednak w tyle i opracowują preparaty, które wykorzystują nowoczesne sposoby produkcji, drogocenne substancje oraz – co najważniejsze – sprostają wymaganiom coraz bardziej świadomych użytkowników. Zarówno w kosmetykach przygotowywanych domowym sposobem, jak i w tych drogeryjnych czy aptecznych, powinny znaleźć się naturalne składniki.

wplyw-witaminy-c-na-urodeWitamina C w kosmetyce święci w dzisiejszych czasach swój triumf. Jest łatwo dostępna, a jednocześnie ma nieocenione właściwości pielęgnacyjne i ochronne. Należy jednak pamiętać, że witamina C jest nietrwała i wymaga odpowiedniego podejścia. Kosmetyki, które mają ją w składzie należy umieszczać w ciemnych opakowaniach z minimalnym dostępem powietrza, ponieważ wtedy witamina się utlenia, a przez to traci swoje właściwości. Składnik ten jest również wrażliwy na temperaturę, dlatego należy postawić kosmetyk w chłodnym i suchym miejscu. Nie nadaje się on także do zbyt długiego przechowywania – lepiej zrobić lub kupić kosmetyk o mniejszej pojemności, żeby mieć pewność, że jego działanie będzie przez cały czas równie skuteczne.

Reasumując, witamina C jest niezwykle istotna dla całego organizmu. Jeśli chcemy kompleksowo o siebie zadbać, właśnie ten produkt powinien na stałe zagościć w naszym domu. Nie tylko wzmacnia układy odpornościowy i krwionośny, pomaga utrzymać prawidłową kondycję stawów, minimalizując ryzyko kontuzji, hamuje powstawanie zasinień i krwotoków oraz poprawia przyswajalność innych witamin i składników mineralnych. Witamina C jest również bardzo ważna w codziennej pielęgnacji ciała. Jej działanie jest bezpieczne nawet dla osób o bardzo delikatnej i wrażliwej skórze.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: