Tabletki na alergię bez recepty i wiosna już nie straszna

alergiaWiosna to okres, kiedy alergicy narażeni są na kontakt z wieloma rozmaitymi alergenami. Nie sposób ich uniknąć, bo jest pełno ich nie tylko na dworze, ale też w domu, samochodzie czy biurze. Alergia jest to nadwrażliwość organizmu na czynniki zewnętrzne, np. na kurz, pyłki, sierść zwierząt, substancje występujące w roślinach oraz produkty spożywcze. Z każdym z nich alergicy spotykają się na co dzień. Wtedy też nasilają się liczne objawy, takie jak nieżyt nosa, łzawienie, podrażnienie skóry, kaszel czy ogólne osłabienie organizmu. W takich przypadkach stosuje się tabletki na alergię bez recepty, które łagodzą objawy i umożliwiają normalne funkcjonowanie organizmu, nawet w okresie nasilenia występowania wielu z podanych wyżej alergenów.

 

Skład tabletek na alergię bez recepty

Alergia często ma podłoże dziedziczne, ale bywa również tak, że to czynniki środowiskowe prowadzą do powstania w organizmie przeciwciał odpowiedzialnych za nadwrażliwość na niektóre czynniki. Najczęściej ma to miejsce w sytuacji, gdy dana osoba miała już kontakt z produktem czy substancją obecnie wywołującą alergię. W razie zaobserwowania jakichkolwiek zmian, dobrze jest profilaktycznie zastosować tabletki na alergię bez recepty, których działanie zredukuje występujące dolegliwości. W skład takich preparatów wchodzą najczęściej cetyryzyna lub loratadyna. Znajdują się one w preparatach antyhistaminowych, które łagodzą podrażnienia skóry, niwelują łzawienie i obrzęk błon śluzowych oraz hamują odruch kichania.

W aptekach znaleźć możemy też preparaty obkurczające naczynia krwionośne, które zawierają ksylometazolinę, antazolinę lub nafazolinę. Mają one za zadanie zmniejszyć przekrwienie błon śluzowych i zwęzić rozszerzone naczynia krwionośne. W walce z alergią można również podawać preparaty ziołowe, które wzmacniają układ odpornościowy i łagodzą objawy reakcji alergicznych. Najczęściej stosuje się substancje, takie jak olej z wiesiołka czy ogórecznika, wyciąg z szałwii lekarskiej lub ziele pokrzywy. Te naturalne składniki są bezpieczne dla organizmu, ale nie sprawdzą się w przypadku silnych alergii. Jeśli objawy są bardzo silne lub pojawia się wstrząs anafilaktyczny, wówczas konieczne jest podanie aptecznych preparatów o silnym i niemal natychmiastowym działaniu.

tabletki na alergie

 

Dlaczego warto przyjmować tabletki na alergię bez recepty?

Przyjmowanie leków zazwyczaj zostawia się osobom chorym. Alergia przez wielu nie jest uważana za chorobę, ale jedynie krótkotrwałe osłabienie organizmu powodujące złe samopoczucie. Problem pojawia się wtedy, gdy uniemożliwia ona wykonywanie codziennych obowiązków. Silne reakcje alergiczne mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia. W takich przypadkach nie należy uciekać od przyjmowania specjalistycznych tabletek na alergię bez recepty, które mogą pomóc uporać się z nawracającymi dolegliwościami. Dzięki nim możliwe stanie się życie, bez odczuwania uporczywych objawów, takich jak katar, kaszel, zaczerwieniona skóra czy łzawienie oczu.

Przyjmowanie tego typu leków może też korzystnie wpływać na funkcjonowanie organizmu, w czasie kontaktu z alergenami. Skuteczne działanie takich preparatów może też uchronić zarówno dorosłego, jak i małego alergika przed koniecznością podjęcia długotrwałego leczenia alergii za pomocą szczepionek. Po kilku miesiącach przyjmowania tabletek może się bowiem okazać, ze organizm jest na tyle silny by sam zwalczać wytwarzane przeciwciała i uporać się z nadwrażliwością na alergeny. To duży sukces, ponieważ wszystkich czynników uczulających nie da się wykluczyć z naszego życia. Pozostaje nam tylko podjęcie walki o zdrowe życie, mimo napotykanych przeszkód i nieprzyjaznych okoliczności.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: