Skąd się biorą cienie pod oczami?

skąd się biorą cienie pod oczamiPrzyczyny powstawania cieni pod oczami mogą być różne. Mogą pojawić się w wyniku przemęczenia czy nieprzespanej nocy a mogą występować genetycznie. Jeśli cienie pod oczami stają się naszym problemem, pomimo normalnej i wystarczającej ilości snu, to powinniśmy zgłosić się do lekarza, ponieważ mogą być następstwem chorób nerek, wątroby lub zmian hormonalnych. Bez względu na przyczynę wyglądają nieestetycznie i sprawiają wrażenie, że twarz wygląda na zmęczoną i smutną.

Popularne sposoby na cienie pod oczami

Cienie pod oczami najłatwiej jest ukryć za pomocą makijażu. Do wyboru jest wiele różnego rodzaju korektorów pod oczy, które różnią się konsystencją, kolorem i skutecznością krycia. Można więc dostosować kosmetyk do swoich potrzeb. Wybierając korektor dla siebie, powinniśmy kierować się kilkoma zasadami. Po pierwsze należy dostosować odpowiedni kolor. Zaleca się stosowanie korektorów maksymalnie dwa tony jaśniejszych od naszej skóry. Zbyt jasny odcień wywoła wrażenie sztuczności zamiast dyskretnego maskowania. Ważna jest również konsystencja korektora i należy ją dostosować do rodzaju skóry. W przypadku skóry suchej lepiej unikać matowego wykończenia, bo choć daje dobre krycie, to przyczynia się do większego wysuszenia skóry. Warto poradzić się ekspedientki, która wskaże produkt odpowiadający potrzebom naszej cery. Ważny jest również sposób nakładania kosmetyku. Nie należy nakładać korektora na zewnętrznej części oka, ponieważ uwydatnia to zmarszczki. Jeśli nie chcemy dopuścić do ich powstawania, produkt należy delikatnie wklepywać- nigdy rozcierać.

Pielęgnacja skóry w walce z cieniami pod oczami

W walce z cieniami pod oczami warto wypróbować poniższe sposoby i ocenić ich skuteczność w naszym indywidualnym przypadku.
• Rozświetlające kremy pod oczy. Na rynku istnieje wiele tego typu kremów. Nie zlikwidują cieni w całości, lecz przyczynią się do ich zmniejszenia i wspomogą krycie korektora.skąd się biorą cienie pod oczami
• Plasterki jabłka. Kwas znajdujący się w tych owocach działa rozjaśniająco, nawilżająco i zmiękczająco. Wystarczy 20 minut takiego okładu, aby rozświetlić spojrzenie.
• Okłady z herbaty. To dość popularny sposób na cienie pod oczami, który sprawdza się również w przypadku opuchlizny. Zaparzona torebkę czarnej lub zielonej herbaty należy wystudzić do temperatury pokojowej i nałożyć na oczy na 20-30 minut. Swoja skuteczność herbata zawdzięcza kofeinie i garbnikom, które ujędrniają skórę i obkurczają naczynia.
• Okłady z rumianku, nagietka i świetlika. Stosujemy tak samo, jak herbatę. Zioła te działają rozświetlająco, łagodząco i przeciwzapalnie.
Problem cieni pod oczami dotyczy wielu kobiet, a walka z nim jest trudna i wymaga codziennej pielęgnacji. Jednak dzięki determinacji cienie pod oczami możemy znacznie rozjaśnić i nadać spojrzeniu naturalnego blasku.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: