Przygotowanie skóry do opalania to podstawa!

przygotowanie skóry do opalania

Sezon urlopowy w pełni. Latem dużo czasu spędzamy na słońcu, dlatego odpowiednie przygotowanie skóry do opalania jest konieczne. Jeśli prawidłowo będziesz pielęgnować ciało, robiąc właściwe zabiegi, opalanie się może być bezpieczne, unikniesz poparzeń i podrażnień, a efekty będą utrzymywać się dłużej. Większość osób nadal wyczekuje wakacji, na których będzie można beztrosko odpocząć i zrelaksować się na świeżym powietrzu, dlatego warto wykorzystać poniższe wskazówki, aby dłużej cieszyć się skórą muśniętą słońcem.

 

Jak przygotować skórę do opalania?

Przygotowania skóry do opalania należy rozpocząć już kilka tygodni przed wyjazdem. Warto rozszerzyć dietę o produkty bogate w przeciwutleniacze. Najsilniejszym przeciwutleniaczem jest beta- karoten, który można znaleźć w pomidorach, marchewce, dyni, papryce i pomarańczach. Można również zażywać gotowe suplementy diety zawarte w kapsułkach, aby uzupełnić niedobór beta- karotenu. Poleca się robienie peelingów całego ciała, aby pozbyć się martwego naskórka, co skutkuje równomierną opalenizną. Przy przygotowaniu skóry do opalania nie można zapomnieć o dogłębnym nawilżaniu od wewnątrz (pijąc dużą ilość wody) oraz od zewnątrz (stosując kremy i maseczki nawilżające oraz olejki). Dogłębne nawilżenie sprawi, że skóra będzie miała lepszą kondycję i będzie piękniej wyglądała. Jeśli mamy znamiona i pieprzyki to lepiej usunąć je wiosną, aby skóra zdążyła się zregenerować, ponieważ świeżych blizn nie można wystawiać na słońce.

Skóra przygotowana do opalania!przygotowanie skóry do opalania

Po zastosowaniu wszystkich powyższych metod, które pomogły przygotować skórę do opalania, można udać się na wakcje i korzystać ze słońca. Jednak trzeba robić to z głową. Pierwszą rzeczą na urlopie, zanim wyjdziemy na słońce, jest dokładne wysmarowanie się kremem do opalania, najlepiej z wysokim filtrem. W trakcie opalania i przebywania na słońcu powinno się powtarzać tę czynność często, zwłaszcza po kąpieli w wodzie oraz wytarciu się ręcznikiem. Należy unikać słońca pomiędzy 11 a 15, ponieważ w tych godzinach słońce jest najmocniejsze i niebezpieczne. Stosując się do powyższych rad, na pewno będzie można cieszyć się długo piękną i zdrową opalenizną.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: