Podrażnienie po goleniu

podrażnienia po goleniu Podrażnienie po goleniu już dawno przestało być problemem jedynie mężczyzn. Coraz bardziej wymagająca moda na zadbane ciało wymaga od kobiet szczegółowej depilacji prawie całego ciała. Jedną z najpopularniejszych metod depilacji jest golenie zbędnych włosków, co niestety może powodować zaczerwienienia, pieczenie i krostki. Podobne problemy występują również po depilacji woskiem i depilatorem. Dlatego, aby złagodzić te bolesne i nieestetyczne objawy, należy stosować kosmetyki regenerująco-łagodzące skórę.

Podrażnienia po goleniu to problem całoroczny

O staranną depilację dbamy zwłaszcza latem, kiedy odsłaniamy ciało na słońce. Jednak, jeśli lubimy wizyty na basenie także zimą, musimy dbać o estetykę naszej skóry cały rok. Niestety nie jest to takie proste i wymaga od nas determinacji i samodyscypliny. Najbardziej problematyczna jest strefa bikini, gdzie skóra jest wyjątkowo delikatna i skłonna do podrażnień. Podrażnienia po goleniu pojawiają się tu częściej w postaci krostek i wrastających włosków a zaczerwienienia utrzymują się dłużej. Mniejszy problem występuje na nogach, gdzie skóra jest grubsza i mniej delikatna. Łatwo jednak o zacięcie podczas pośpiesznego golenia. Dlatego, jeśli preferujemy użycie ostrzy w depilacji, to kluczową sprawą są odpowiednie kosmetyki do golenia i po goleniu oraz obowiązkowo ostra maszynka. Dzięki piance do golenia włoski będą zmiękczone, a maszynka nie będzie się zatrzymywać na matowej skórze. Pozwoli to uniknąć zacięć i znacznie ułatwi golenie, dlatego nie warto oszczędzać na dobrym kosmetyku. Natomiast krem stosowany po goleniu regeneruje podrażnioną ostrzem skórę i łagodzi zaczerwienienie.

podrażnienia po goleniu

Jak zapobiegać podrażnieniom po goleniu?

Odpowiednie kosmetyki przed i po goleniu znacząco łagodzą podrażnieniu, jednak nie eliminują ich całkowicie. Aby zmniejszyć występowanie nieestetycznych, wrastających włosków i związanych z nimi krostek, możemy wypróbować dwa sposoby. Pierwszym z nich jest delikatny masaż gąbką. Pomoże to w podważeniu wrastającego włosa już na początkowym etapie. Możesz uniknąć dzięki temu dalszego wrastania, które niejednokrotnie jest bolesne i powoduje pojawienie się nieładnej krosty. Drugim sposobem jest golenie w kierunku wzrostu włosa. Niestety golenie tą metodą jest mniej dokładne, ale golenie pod włos powoduje większe podrażnienia. Aby uniknąć codziennej walki z podrażnieniem, możemy zdecydować się również na inne metody depilacji. Depilator lub usuwanie zbędnych włosków woskiem wystarcza na dłużej, dlatego rzadziej narażamy skórę na uszkodzenie. Najdłuższe efekty daje depilacja laserowa, jednak z uwagi na wysoki koszt zabiegów, nie każdy może sobie na nią pozwolić. Warto, więc przetestować różne metody depilacji i wybrać najwygodniejszą dla siebie. Można również stosować je zamiennie, ale zawsze trzeba pamiętać o kremie regenerująco-łagodzącym po depilacji.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: