Pielęgnacja stóp to podstawa

W porze wakacyjnej wszyscy wybieramy letnie obuwie, które w większości jest odkryte i odsłania nasze stop. Wiele osób miewa problemy, z tym, aby je pokazywać, ponieważ są zniszczone i niezadbane, dlatego całoroczna pielęgnacja jest konieczna. Jeśli chcesz się cieszyć schludnymi i zdrowymi stopami w każdej porze roku, powinieneś codziennie pamiętać o podstawowej kosmetyce. Pielęgnacja stóp jest ważna nie tylko ze względu na wygląd, ale także ze pielęgnacja stópwzględu na zdrowie. Zniszczone pięty mogą pękać, co może powodować ból przy chodzeniu oraz łatwiej może wdać się zakażenie.

Jak pielęgnować stopy w domu?

Szorstkie i twarde stopy wyglądają nieestetycznie, dlatego ważna jest regularna pielęgnacja stóp, która zapewni, że skóra będzie gładka i miękka oraz zapobiegnie zrogowaceniom i pękaniu pięt. Warto codziennie smarować stopy kremem nawilżającym, a na noc nakładać maskę i spać w bawełnianych skarpetkach. Przynajmniej dwa razy w tygodniu powinno zrobić się peeling, który złuszczy martwy naskórek. Ostatnio bardzo popularne stały się skarpetki złuszczające, które zaleca się stosować przynajmniej dwa tygodnie przed urlopem, ponieważ skóra może schodzić ze stóp nawet przez okres 10 dni. Skuteczność tego produktu jest rewelacyjna, ponieważ łatwo pomaga zadbać o pielęgnację stóp oraz jest bezbolesna i skuteczna. Co jakiś czas dobrze zrezygnować z pedicure na paznokciach, co pozwoli wyeliminować przebarwienia płytki.

Potlpielęgnacja stópiwość stóp- przyczyny i pielęgnacja

Mimo regularnej pielęgnacji, wiele osób cierpi na nadmierną potliwość stóp. Przyczyn jest wiele, może być to stres, nieprzewiewna bielizna lub obuwie, wysokie temperatury lub wysiłek fizyczny. Stosowanie produktów do pielęgnacji stóp, które dodatkowo chronią je przed potliwością, powinno być konieczne każdego dnia. Kosmetyki efektywnie zniwelują nieprzyjemny zapach oraz regulują proces pocenia się stóp, jednocześnie dając uczucie świeżości do 24 godzin. Jednak mimo stosowania antyperspirantów problem nie znika, warto skonsultować się z lekarzem, ponieważ przyczyny nadmiernej potliwości mogą być związane z układem hormonalnym oraz zwiększoną ilością czynnych gruczołów potowych, czego nie można lekceważyć.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: