Piękny makijaż oczu dzięki eyelinerowi

piękny makijaż oczu - eyelinerMakijaż jest niezbędny w życiu wielu kobiet. Nie tylko poprawia ogólny wygląd na co dzień, ale stanowi dopełnienie eleganckiego stroju na spotkanie służbowe czy stylizacji na wieczorne wyjście. Prawdziwe znawczynie umieją poruszać się w meandrach tej tematyki bez najmniejszych potknięć, jednak dla wielu z nas dobór odpowiednich kosmetyków do twarzy bywa nie lada wyzwaniem. Prawdą jest, że to, co u jednej sprawdza się perfekcyjnie, na drugiej nie zrobi pozytywnego wrażenia, a to ze względu na odmienne preferencje, typ cery czy skłonność do podrażnień. Nawet sięganie po uniwersalne produkty do makijażu nie jest żadnym ułatwieniem, bo na polski rynek wypuszczono sporą ilość wariantów, czego doskonałym przykładem jest eyeliner do oczu.

 

Co brać pod uwagę przy wyborze dobrego eyelinera?

Dlaczego kobiety z taką chęcią korzystają z eyelinera? Być może dlatego, że ten kosmetyk słynie ze swoich technik nakładania, które w dyskretny sposób optycznie powiększają oko, o ile kreski na powiekach zostaną nałożone precyzyjnie. Prócz tego wspaniale podkreślają kontur oczu, wydobywając przy tym głębię spojrzenia, co przekłada się na zmieniony wygląd całej twarzy. Oczy to jej najważniejsza część i dlatego też stosowanie eyelinera pasuje na każdą okazję. Jednakże sama sztuka jego używania niejednej początkującej osobie przysporzyła wiele nerwów, ponieważ zrobienie równych kresek po obu stronach jest uwarunkowane kilkoma czynnikami, jakich często nie biorą w porę pod uwagę.

Wybór odpowiedniego eyelinera powinien następować w oparciu o krótką analizę konsystencji, intensywności koloru, trwałości, łatwości nakładania oraz wydajności. Większość właściwości  można sprawdzić na własnej skórze dzięki testerom w stacjonarnych drogeriach, tym sposobem będziemy też wiedzieć przed zakupem, czy któryś składnik nas nie uczuli. Wśród kosmetyków oferowanych przez czołowych producentów znajdują się eyelinery w formie płynnej oraz stałej, przy czym w te pierwsze powinny zaopatrywać się wprawione użytkowniczki, ponieważ do ich obsługiwania potrzeba znacznie większej staranności, aby nie wyjechać poza upragnioną linię.

 makijaż oczu za pomocą eyelinera

Jaki rodzaj eyelinera będzie dla mnie najlepszy?

Najpopularniejsze są eyelinery w pędzelku, pozwalające na różnicowanie grubości kreski za pomocą sztywnej, elastycznej końcówki pędzelka. Konsystencja wpływa na trwałość i szybkość wysychania, a ponadto są niezwykle wydajne – jednym pociągnięciem można pokryć całą powiekę! Kolejną opcją z serii płynnych eyelinerów jest żelowy w słoiczku, z osobnym pędzelkiem. Zwolenniczki chwalą sobie łatwość rozprowadzania, brak kruszenia, a także wysoką zawartość pigmentu, przez co nie zblaknie w ciągu dnia. Minusem są poprawki, bowiem z powodu wysychania substancji w szybkim tempie po chwili stają się wręcz niemożliwe do wykonania.

Dla niewprawionych pań zaleca się wybór jednego z trzech rodzajów eyelinera: w pisaku, gąbce lub sztyfcie. Powinny docenić szczególnie wygodę używania, ponieważ obudowy są na tyle długie, by bez problemu trzymać je jedną ręką pod różnymi kątami. W przypadku flamastra oraz gąbki nie musimy się martwić, że przypadkowo pobrudzimy część górnej powieki po skończeniu rysowania, gdyż tusz wysycha błyskawicznie i nie traci koloru w trakcie dnia. Sztyft niestety nie ma takiej samej trwałości i pozostawia na skórze bledszy odcień, lecz należy pamiętać, że wkład nie ściera się z racji na mechanizm wysuwania, przez co można go bez trudu nosić w torebce albo kosmetyczce.

Jak widać, eyeliner stał się nieodłączną częścią makijażu, niezależnie od tego, czy chodzi nam o naturalny wygląd czy nietypowy look na specjalną okazję. Dzisiaj zyskał wartość uniwersalną, a to ze względu na różnorodność kształtów, grubości oraz aplikatorów do jego nakładania. Każda z nas może nauczyć się rysować dokładną kreskę, czy to samodzielnie czy korzystając z zasad udzielanych przez wizażystki w salonach kosmetycznych, ewentualnie z tutoriali na YouTubie. Tutaj sprawdza się powiedzenie, że praktyka czyni mistrza, a bez ćwiczeń nie wypracujemy własnej techniki.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: