Manicure hybrydowy, jako recepta na zadbane paznokcie

photo-1477505982272-ead89926a577Mówi się, że manicure jest wizytówką każdej kobiety. Zadbane dłonie przyciągają wzrok, a  kobiety kiedy mają pomalowane paznokcie czują się pewniej. Jednak nie każda z nas ma czas, aby często je malować. Zmywanie naczyń, sprzątanie czy nawet długie kąpiele w wannie sprawiają, że lakier może odpryskiwać i nie trzymać się tak długo jak byśmy tego oczekiwały. Na szczęście pojawiła się nowa metoda malowania paznokci.

Manicure hybrydowy jest dużo trwalszy od tradycyjnego manicure, natomiast prezentuje się naturalnie i paznokcie nie wyglądają sztucznie. Na płytkę nakładana jest baza, lakier i top coat, każdy z produktów utwardzany jest osobno w lampie LED lub UV. Takie pomalowanie paznokci trwa 1-2 godziny. Dobrze wykonany manicure hybrydowy może wytrzymać nawet do 3 tygodni. Na manicure hybrydowy warto chodzić do kosmetyczki, która nam dobrze przygotuje płytkę oraz równomiernie rozprowadzi preparaty. Hybrydę można wykonać samodzielnie w domu, w sklepach są łatwo dostępne zestawy hybrydowe. Jednak należy pamiętać, że jeśli nie mamy doświadczenia to możemy zrobić sobie krzywdę, np. przypiłowując za bardzo płytkę paznokcia.

 

Dlaczego warto zrobić manicure hybrydowy?

Warto wiedzieć, że manicure hybrydowy nie traci blasku ani koloru, jest odporny na zadrapania i odpryśnięcia. Technika jest bezpieczna dla paznokci, ale tylko pod warunkiem, że są one odpowiednio wykonane. Dużo kobiet chwali sobie poprawę stanu płytki paznokcia. Hybryda dzięki swojej twardości może wzmocnić płytkę i zapobiec rozdwajaniu. Kolejną zaletą jest wygoda. Kobiety, które są zabiegane, mają dużo spotkań i zależy im na zadbanych paznokciach, nie muszą się przejmować, że ich dłonie wyglądają nieelegancko. Tak samo, jeśli wybieramy się na wakacje to manicure hybrydowy jest dużym komfortem, ponieważ na wyjazd nie musimy brać ze sobą akcesoriów do paznokci.

photo-1468418213124-2e45bf80d038

 

Wady manicure hybrydowego

Największym minusem jest cena, nie każda z nas może sobie pozwolić na co 2-tygodniowe wizyty u kosmetyczki. Koszt manicure hybrydowego w salonach może wahać się od 50-120 zł, zależy od tego jaki chcemy mieć wzorek i zdobienie. Kolejną wadą może być odpryśnięty kawałek lakieru. Producenci i kosmetyczki zapewniają nas, że manicure hybrydowy jest trwały, jednak zdarzają się wyjątki, które mogą zależeć od umiejętności manicurzystki lub od firmy lakieru. Jeszcze jedną wadą manicure hybrydowego jest odrost. Niektórym kobietom paznokcie rosną szybciej, więc odrost może być już widoczny po tygodniu noszenia hybrydy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: