Idealny krem na rozstępy w ciąży –pielęgnacja skóry przyszłej mamy

photo-1419090960390-4969330366ab W czasie ciąży ciało kobiety zmienia się i przystosowuje do nowej, bardzo wymagającej roli. Jest to dla całego organizmu ogromny nieprzerwany wysiłek. Mimo tych rewolucji, kobiety cały czas chcą czuć się piękne dla samych siebie i swoich partnerów. Problemem, który spędza sen z powiek niejednej przyszłej mamie są rozstępy, które pojawiają się u ponad 80% wszystkich ciężarnych. Krem na rozstępy stosowany w ciąży pielęgnuje i uelastycznia skórę, dzięki czemu staje się ona bardziej odporna na gwałtowne rozciąganie. Stosowanie tego typu kosmetyków wzmacnia również włókna kolagenowe, które są odpowiedzialne za prawidłowy wygląd skóry.

Jak wybrać krem na rozstępy w czasie ciąży?

Rozstępy pojawiają się zazwyczaj wtedy, gdy skóra gwałtownie ulega rozciągnięciu. Dzieje się tak nie tylko w czasie ciąży, ale również w momencie szybkiego przybierania na wadze lub nagłej utraty kilogramów. Ciało, nieprzystosowane do takich zmian, potrzebuje wówczas profesjonalnych preparatów, które ochronią je przed pojawieniem się niedoskonałości. Krem na rozstępy w ciąży sprawdzi się idealnie w codziennej pielęgnacji skóry każdej przyszłej mamy.

Najlepiej rozpocząć jego stosowanie jeszcze przed zajściem w ciążę. Skóra potrzebuje bowiem czasu, aby się zregenerować, trwale wzmocnić i uelastycznić. Wybór odpowiedniego kosmetyku nie jest jednak łatwy. Na co zwrócić największą uwagę? Przede wszystkim na rekomendacje producenta od którego miesiąca można używać danego preparatu. Niektóre produkty wskazane są dopiero dla kobiet w czwartym miesiącu ciąży, inne można stosować już od pierwszych tygodni i w okresie karmienia piersią.

Kolejnym istotnym elementem są składniki zawarte w kosmetykach. Najlepiej, jeśli są wśród nich witaminy A i E, masło shea, d-pantenol, kolagen oraz oleje: arganowy, kokosowy lub ze słodkich migdałów. Składniki te pozwalają odbudować zniszczone warstwy skóry, nawilżyć ją i natłuścić oraz zregenerować i pobudzić do produkcji osłabione włókna kolagenowe.

photo-1474244037712-b4ba4128170f

Piękna skóra dzięki właściwościom kremu na rozstępy dla kobiet w ciąży

Stosowanie kosmetyków dobranych do potrzeb przyszłych mam może korzystnie wpłynąć na kondycję delikatnej skóry narażonej w tym czasie na wiele niedogodności. Produktem, który powinien znaleźć się w domu ciężarnej z pewnością  jest krem na rozstępy do stosowania w ciąży. Pojawienie się tego typu niedoskonałości przede wszystkim na udach, brzuchu i pośladkach zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu, wieku kobiety oraz genów.

Skłonności do pojawienia  się rozstępów mogą być dziedziczne lub pojawiać się w okresie dorastania – wtedy należy zacząć walkę z nimi, gdy tylko pojawią się pierwsze przebarwienia. W codziennej pielęgnacji oprócz kremów, przydatne mogą być również oliwki dla dzieci, które  natłuszczają skórę, dzięki czemu staje się ona znacznie bardziej elastyczna oraz masaże, które pobudzają krążenie i ułatwiają wnikanie kosmetyków w kolejne warstwy skóry.

Dbanie o skórę przyszłej mamy wymaga stosowania kosmetyków, których działanie jest bezpieczne dla niej samej i dla dziecka. Muszą być one również bardzo skuteczne, aby ochronić delikatną skórę kobiecego ciała przed działaniem czynników związanych z tym niezwykłym, ale jednocześnie bardzo wymagającym dla organizmu czasem. Aby kobieta przez całą ciążę mogła czuć się piękna wskazane jest regularne stosowanie kilku kosmetyków, które zostały opracowane specjalnie z myślą o ciężarnych i młodych mamach wkraczających w nowy, szczęśliwszy etap swojego życia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: