Dbaj o siebie i zdrowo się odżywiaj!

zdrowe odżywianie bez efektu jojo Wraz z początkiem Nowego Roku wiele osób postanawia przejść na dietę i schudnąć kilka kilogramów. Jednak większość nie może wytrzymać na diecie i szybko się poddaje, jednocześnie rezygnując z postanowień noworocznych. Dlatego warto zacząć zdrowo się odżywiać i podejść do odchudzania racjonalnie. Ważne jest nabycie odpowiednich i zdrowych nawyków żywieniowych. Jeśli będziesz wprowadzać je stopniowo do swojego życia to na pewno zostaną z Tobą na lata. Zdrowe odżywiane sprawi, że Twoje ciało będzie smuklejsze, zdrowsze, a cera bardziej rozpromieniona.

Jak zdrowo się odżywiać i jednocześnie schudnąć?

Przy zdrowym odżywianiu należy zwracać uwagę, aby dostarczyć organizmowi odpowiednich składników ożywczych, czyli białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i składniki mineralne. Zapomnij o dietach cud i głodówkach. Efekt jojo jest wówczas gwarantowany. Natomiast weź sobie złotą zasadę do serca- aby schudnąć trzeba jeść! Twoja dieta powinna być bogata w kasze, makarony razowe, otręby, chleb żytni lub razowy. Nie można zapomnieć o jajkach, chudych twarogach, jogurtach greckich. Mięso powinno być chude, najlepiej z indyka lub kurczaka oraz obiady warto wzbogacać w ryby, które są źródłem białka i zdrowych tłuszczy. Należy jeść więcej warzyw niż owoców. Zdrowe odżywanie pomoże Ci w racjonalnym odchudzaniu, a posiłki będą smaczne i kolorowe.

zdrowe odżywianie

Jakimi zasadami kierować się przy zdrowym odżywianiu?

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, staraj się nie wychodzić z domu z pustym żołądkiem. Powinno być bardzo pożywne, aby dostarczyło Ci energii na cały dzień. Natomiast kolacja powinna być lekka i łatwo strawna. Jeśli chcesz się zdrowo odżywiać, staraj się jeść 4-5 posiłków dziennie. Słodycze zastąp orzechami i musli. Pij codziennie 1,5 l niegazowanej wody oraz herbaty ziołowe. Kolejnym ważną zasadą przy zdrowym odżywianiu jest rezygnacja z alkoholu i napojów gazowanych. Wprowadzaj te zasady stopniowo do Twojego życia i nie zniechęcaj się. Zdrowie jest najważniejsze.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: